گاز ترکیبی-سپهر گاز کاویان

گاز ترکیبی و انواع روش های تولید آن: سپهر گاز کاویان آزمایشگاه مرجع اداره استاندارد و دارنده گواهینامه iso17025 میباشد و نیز قادر به تولید انواع گازهای ترکیبی، گاز مخلوط یا مخلوط گازی به صورت درصدی و PPMبرای کاربرد های خاص و مختلف با استفاده از گاز های خالص و گازهای فوق خالص آزمایشگاهی به صورت دو ۲ جزئی و ۳ سه جزئی و چند جزئی به همراه سرتیفیکیت وگواهی آنالیز معتبر، در سیلندر با حجم مختلف میباشد.

سپهرگاز کاویان تولید کننده رنج وسیعی از گاز ترکیبی و گاز مخلوط از جمله : گاز میکس لیزر, گاز ترکیبی شمارنده هسته ای, گاز ترکیبی برای مصارف بیولوژیکی و پزشکی , گاز ترکیبی برای نشتی یابی, گاز ترکیبی جذب الکترونی, گاز برای غواصی, مخلوط گازی برای سنجش آلودگی, اسپان گاز, گاز مرجع, گاز چند جزئی برای طیف بینی اشعه ایکس.
تولید گاز ترکیبی به دو روش وزنی و فشار نسبی انجام می گیرد. شایان ذکر است که رایج ترین و دقیق روش برای تولید گازهای میکس همان روش وزنی میباشد.

در تولید گاز ترکیبی نیزمحدودیت هایی وجود دارد که به ماهیت گاز های استفاده شده در ترکیب بستگی دارد و گفتنمی است که این محدودیت ها با توجه به فاکتورهای ایمنی ، امکان واکنش گازها، پایدار نبودن گازها در نظر گرفته میشود.
باید بدانید که تولید گاز ترکیبی برای فرایندی خاص طبق درستورالعمل مشخص با فشار گاز معین و ایمن انجام میپذیرد و در سیلندر گاز با توجه به نوع ترکیب گاز شارژ می شود و باید تحت کنترل و آنالیز باشد .

گاز ترکیبی-سپهر گاز کاویان

مصارف گاز ترکیبی در صنعت، پژوهشگاه ها، نفت، پتروشیمی، نیروگاه، صنایع غذایی، گازهای تنفسی، انرژی هسته ای و داروسازی می باشد.
همانطور که گفته شد گازهای ترکیبی به صورت وزنی یا حجمی تولید میشوند.

در روش وزن سنجی که با استفاده از مقیاس حساس و با دقت بالا با توجه به وزن گاز و سیلندر انجام می گیرد ضروری است به دمای محیط هم برای ساخت گاز ترکیبی توجه کرد.
در رابطه با سیلندری که قرار است با گاز پر شود باید گفت که سیلندر مخصوص مخلوط گازی باید تمیز و با گاز نیتروژن خلوص بالا پاکسازی شده باشد زیرا اگر این کار صورت نگیرد بر روی خواص و آنالیز گاز ترکیبی تاثیر میگذارد سپهر گاز کاویان تولید کننده گاز ترکیبی مصارف پتروشیمی، صنایع نفت، پالایشگاه ها، صنایع فولاد، صنایع پزشکی، صنایع خودروسازی، صنایع بسته بندی غذایی و داروسازی ها و …. میباشد.

انواع گاز ترکیبی

همانطور که میدانید گاز ترکیبی انواع مختلفی دارد. علاوه بر تفاوت در گازهای ترکیب شده در مخلوط گازی، اندازه سیلندرهای آن نیز بنا به درخواست و کاربرد مشتری متفاوت است.( گاز ترکیبی در سیلندر 10 لیتری، گاز ترکیبی در سیلندر 5 لیتری، گاز ترکیبی در سیلندر 20 لیتری، گاز ترکیبی در سیلندر 40 لیتری و گاز ترکیبی در سیلندر 50 لیتری).

فشار تولید مخلوط های گازی باهم متفاوت است و به فشار بخار اجزای موجود ترکیب بستگی دارد. مخلوط گازی در اکثر صنایع مورد استفاده قرار میگیرد، در ﺻﻨﻌﺖ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﻣﺜﺎل ﮐﺮﺑﻮژن ﮐﻪ ﻣﺨﻠﻮﻃﯽ از اکسیژن و دی اکسید کربن می باشد.

ﺑﺮاي ﺗﺴﺖ ﻋﻤﻠﮑﺮد رﯾﻪ، ﮔﺎزﻫﺎي دﺳﺘﮕﺎه ﻫﺎي ﻫﻮازي و ﻏﯿﺮﻫﻮازي ﺑﺮاي ﮐﺸﺖ ﺳﻠﻮﻟﯽ و ﺑﺎﻓﺖ، دﺳﺘﮕﺎه آﻧﺎﻻﯾﺰر ﺧﻮن و یا در صنایع غذایی برای بالا بردن مدت زمان ماندگاری مواد غذایی مانند نگهداری سبزی تازه و میوه تازه کاربرد ویژه ای دارد.

یکی دیگر از مخلوط های گازی گاز لیزر صنعتی و گاز لیزر پزشکی می باشد .
از مخلوط های گازی مختلف برای بهبود ویژگی بسیاری از انواع نوشیدنی ها تا آبجو و نوشابه استفاده می شود.

برای مشاهده سایر مخلوط های گازی قسمت سایر گازهای ترکیبی را از اینجا مطالعه نمایید.

مخلوط گازی برای صنایع غذایی grade food

در صنایع غذایی از برخی گازها برای بسته بندی و نگهداری مواد غذایی استفاده میشود گازهای اصلی مورد استفاده در کاربردهای بسته بندی گاز دی اکسید کربن ، نیتروژن و اکسیژن میباشد.

گفتنی است که این گازها یا به تنهایی یا به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار میگرند.

نکته بسیار مهم در انتخاب مخلوط گازی برای استفاده در مواد غذایی این است که باید خصوصیات گاز و اثر متقابل گازها با مواد غذایی را در نظربگیرید، به عنوان مثال حلالیت در مواد غذایی ، باید هنگام انتخاب ترکیب گاز یا گاز مورد توجه قرار گیرد.

مصرف گاز در کشاوزی

گفتنی است که یکی دیگر از مصارف گازها برای بخش کشاورزی و کمک به رشد گیاهان و جلوگیری از افت زدگی می باشد. افاتی که بر محصولات کشاورزی ، چوب و گیاهان به وجود می آید که یکی از دلایل آن گرم شدن زمین می باشد .

یکی از گازهای پرکاربرد در بخش کشاورزی گاز دی اکسید کربن میباشد. (برای اطلاعات بیشتر می توانید در اینجا گاز ترکیبی دی اکسید کربن را مطالعه نمایید.)

گفتنی است که این عنصر یک مولکول همه کاره میباشد، از رشد در زندگی گیاه پشتیبانی می کند در حالی که به عنوان یک ابزار مفید برای کنترل آفات نیز عمل می کند.

جالب است بدانید این در بسیاری از کشورها به عنوان یک درمان آلی در نظر گرفته می شود به این معنی که افزودن CO2 به گلخانه یا به عنوان یک درمان پس از برداشت محصول بر وضعیت آلی محصول شما تأثیر نخواهد گذاشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *