رگولاتور هلیوم - سپهر گاز کاویان

سپهر گاز کاویان تولید کننده و تامین کننده گازهای خالص و ترکیبی دارای گواهینامه ISO17025 و آزمایشگاه مرجع اداره استاندارد ایران می باشد.جهت خرید گازهای خالص و ترکیبی و تجهیزات گازی مانند خرید رگولاتور هلیوم با ما تماس بگیرید.02146835980-09128699025

رگلاتور هلیوم چیست؟

خرید رگولاتور هلیوم | رگولاتور گاز ترکیبی هلیوم

رگولاتور هلیوم آزمایشگاهی یک وسیله است که در آزمایشگاه‌ها برای کنترل و تنظیم فشار گاز هلیوم استفاده می‌شود. این نوع رگلاتورها طراحی شده‌اند تا فشار گاز هلیوم را به دقت کنترل کرده و از حفظ فشار ثابت در آزمایشگاه اطمینان حاصل کنند. از آنجا که هلیوم یک گاز نایاب و گران است، استفاده از رگلاتور هلیوم آزمایشگاهی بسیار حیاتی است تا مصرف این گاز بهینه شود و از ضایعات جلوگیری شود.

رگولاتور گاز ترکیبی هلیوم چیست؟

با توجه به اطلاعات ارائه شده در منابع، رگولاتور گاز ترکیبی هلیوم می‌تواند برای کنترل و تنظیم فشار گاز هلیوم در مخلوط‌های ترکیبی مورد استفاده قرار گیرد. این نوع رگولاتورها معمولاً برای کاربردهای خاصی مانند کالیبراسیون و میکس گازها استفاده می‌شوند و دیافراگم آنها از جنس استیل 316 بوده و برای رنج وسیعی از گازها قابل استفاده است.

رگولاتور با مانومتر چه تفاوتی دارد ؟

رگولاتور و مانومتر دو دستگاه متفاوت هستند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند:

رگولاتور: رگولاتور دستگاهی است که وظیفه کاهش فشار گاز از فشار بالای مخزن به فشار قابل استفاده را بر عهده دارد. رگولاتورها به دو دسته تک مرحله ای و دو مرحله ای تقسیم می‌شوند که در ثبات فشار خروجی با هم تفاوت دارند.

مانومتر: مانومتر دستگاهی است که برای اندازه‌گیری و نمایش فشار گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. مانومترها در انواع مختلفی مانند مانومتر صنعتی، مانومتر رگولاتور و مانومتر بیمارستانی وجود دارند.

در واقع، رگولاتور وظیفه کنترل و تنظیم فشار گاز را بر عهده دارد، در حالی که مانومتر صرفاً برای اندازه‌گیری و نمایش فشار گاز استفاده می‌شود. این دو دستگاه معمولاً به صورت مجموعه ای با هم استفاده می‌شوند تا فشار گاز را کنترل و نمایش دهند.

انواع رگولاتور هلیوم

بر اساس تعداد مراحل کاهش فشار:
• رگولاتورهای تک مرحله ای هلیوم: فشار گاز را در یک مرحله از فشار بالا به فشار پایین کاهش می دهند.
• رگولاتورهای دو مرحله ای هلیوم : فشار گاز را در دو مرحله از فشار بالا به فشار پایین کاهش می دهند.
• که برای گاز هلیوم معمولا از رگولاتور تک مرحله ای برنجی کسولد استفاده میشود .

چه ویژگی هایی در رگلاتور گاز ترکیبی هلیومی برای کار آزمایشگاهی وجود دارد؟

ویژگی‌هایی که در رگولاتور گاز ترکیبی هلیومی برای کار آزمایشگاهی ممکن است وجود داشته باشد عبارتند از:

تشخیص دما: این نوع رگولاتور ممکن است دارای قابلیت تشخیص دما باشد که این ویژگی به کنترل دمای مواد و حفظ دمای مطلوب در سیستم کمک می‌کند

تنظیم جریان مواد: رگولاتور گاز ترکیبی هلیومی ممکن است قابلیت تنظیم جریان مواد را داشته باشد که این ویژگی به کنترل میزان گرما و سرمایای تولید شده در سیستم کمک می‌کند

کنترل فشار: این رگولاتور می‌تواند فشار گاز هلیوم را به دقت کنترل کرده و از حفظ فشار ثابت در آزمایشگاه اطمینان حاصل کند، که این ویژگی برای کاربردهای آزمایشگاهی بسیار حیاتی است.

بنابراین، ویژگی‌های اصلی که در رگولاتور گاز ترکیبی هلیومی برای کار آزمایشگاهی ممکن است وجود داشته باشد شامل تشخیص دما، تنظیم جریان مواد و کنترل فشار می‌باشد.

دو نکته ایمنی برای رگلاتور هلیوم چیست تا بتوان در حفظ و نگه داری آن توانا بود؟

در اینجا دو نکته ایمنی کلیدی برای حفظ یک تنظیم کننده هلیوم آورده شده است:

قبل از استفاده، تمام قسمت های مخزن هلیوم و رگولاتور اجاره ای را از نظر سایش، آسیب و نشتی بررسی کنید. در صورت مشاهده هر گونه مشکل در مخزن یا تنظیم کننده، فوراً با فروشگاه اجاره تماس بگیرید

پس از هر بار استفاده، سوپاپ(های) مخزن هلیوم اجاره ای را محکم ببندید تا از خروج هلیوم جلوگیری شود.

نتایج جستجو بر اهمیت بازرسی مخزن و رگولاتور هلیوم برای هرگونه مشکل قبل از استفاده و محکم کردن صحیح شیر مخزن پس از استفاده برای جلوگیری از نشت هلیوم تاکید می کند. حفظ یکپارچگی مخزن هلیوم و تنظیم کننده برای عملکرد ایمن بسیار مهم است.

نحوه خرید رگولاتور هلیوم و دریافت رگولاتورهلیوم

در اینجا به طور کلی مراحل خرید رگولاتور هلیوم و دریافت بار را شرح می دهیم

برای خرید رگولاتور هلیوم شما میتوانید بعد از انتخاب نوع رگولاتور از طریق شماره های 02146835980 – 09128699025 با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید . در صورت تایید کالا موارد درخواستی شما در کمترین زمان ممکن به شما مشتریان عزیز تحویل داده میشود.
برای دریافت بار میتوانید بعد از هماهنگی با باربری های معتبر سفارش خود را درب کارخانه سپهر گاز کاویان تحویل بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *