سپهرگازکاویان تولید کننده انواع گازهای ترکیبی و مخلوط‌های گازی تا بیش از 15 جزء از جمله گاز ترکیبی کلر آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می‌باشد. در این مقاله سعی شده است در رابطه با گاز ترکیبی کلر، گاز کالیبراسیون چیست، کاربردهای این گاز مخلوط و همچنین نمونه‌های موجود در سپهرگازکاویان گفتگو شود.

گاز ترکیبی کلر

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که گازهای ترکیبی یا مخلوط های گازی چه گازهایی هستند و نحوه تولید آنها چیست و چه کاربردهایی در صنایع و آزمایشگاه ها دارند. در این راستا تلاش نموده‌ایم تا سوالات شما عزیزان را در رابطه با گاز میکس و یا گازهای کالیبراسیون برطرف نمائیم. در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با گاز ترکیبی کلر را در اختیار شما قرار می‌دهیم:

گاز آنالایزور چیست؟

بعضی از گازهای ترکیبی یا گاز کالیبراسیون ممکن از پیچیده تر از سایرین باشند یعنی دارای 30 جزء مختلف یا حتی بیشتر باشند. در آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی دقت باید بالا باشد. نسبت اندازه گیری گازهای ترکیبی خاص به مقدار ناخالصی آنها بسیار حائز اهمیت است.

کلر

گاز کلر که در انگلیسی به آن Chlorine می‌گویند. عدد اتمی کلر 17 می‌باشد و دارای نماد شیمیایی Cl است. کلر در فرم معمولی خود به حالت Cl2 قرار دارد. کلر در گروه هالوژن‌ها و 7 جدول تناوبی جای دارد. در شرایط استاندارد کلرید در صنایع مانند سفید کردن پارچه ها و ضد عفونی کننده استخرها برای بهداشت و تمیز کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلر یک اکسنده قوی است. گاز کلر بوی بسیار بدی دارد و می‌تواند ایجاد خفگی کند و شدیدا سمی است. کلر دو نیم برابر از هوا سنگین تر است. کلر در نمک طعام نیز کاربرد دارد.

گاز ترکیبی کلر-سپهر گاز کاویان

گاز کالیبراسیون

نمونه هایی از گاز ترکیبی کلر:

گاز کلر در بالانس گاز نیتروژن

این موارد در شرکت سپهرگازکاویان تولید و ارائه می‌گردد.