سپهر گاز کاویان تولید کننده و تامین کننده گازهای خالص وترکیبی دارای گواهینامه ISO17025 و آزمایشگاه مرجع اداره استاندارد ایران می باشد.جهت خرید گازهای خالص و ترکیبی تماس بگیرید.02146835980 – 09128699025

شرکت سپهرگازکاویان ارائه دهنده و تولید کننده انواع گازهای ترکیبی از جمله گاز ترکیبی متان می‌باشد. در این راستا تلاش شده است تا مطالبی در رابطه با مخلوط گازی متان و کاربردهای این ترکیب گازی در اختیار شما قرار گیرد.

متان چیست؟

متان یکی از اصلی‌ترین گازهای طبیعی و شیمیایی است که در زمین و برخی از سیارات دیگر نیز یافت می‌شود. این گاز به صورت بی‌رنگ و بی‌بو است و با فرمول CH4 نشان داده می‌شود.

این گاز از ترکیب هیدروژن و کربن به دست می‌آید و از جمله انواع گازهای گلخانه‌ای است که به تغییرات اقلیمی برجستگی می‌آورد. همچنین، به عنوان یک منبع انرژی قابل استفاده است و در صنعت، حمل و نقل، کشاورزی و بسیاری از برنامه‌های پزشکی نیز کاربردهای متنوعی دارد.

گاز ترکیبی متان-سپهر گاز کاویان

گاز کالیبراسیون متان چیست؟

گاز کالیبراسیون متان یک نوع گاز استفاده می‌شود تا ابزارها و دستگاه‌های اندازه‌گیری متان را کالیبره کند، به عبارت دیگر، تنظیم و تنظیم مجدد دقت و صحت اندازه‌گیری آن‌ها. این گاز به طور معمول به عنوان یک مادهٔ مرجع مورد استفاده قرار می‌گیرد که به وسیلهٔ آن می‌توان عملکرد دستگاه‌های اندازه‌گیری متان را اعتبارسنجی کرد.

هنگامی که دستگاه‌های اندازه‌گیری متان (مانند سنسورهای گاز) در محیط‌های صنعتی، آزمایشگاهی، یا کاربردهای دیگری استفاده می‌شوند، نیاز به دقت و صحت اندازه‌گیری دارند.

از این رو، گاز کالیبراسیون متان به‌عنوان یک منبع قابل اطمینان از متان در مقادیر مشخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا ابزارها را برای اندازه‌گیری صحیح متان تنظیم کند. این فرآیند به تضمین دقت و قابلیت اعتماد اندازه‌گیری کمک می‌کند.

معرفی گاز ترکیبی متان

شاید برای بسیاری از شما این سوال ایجاد شود که گاز ترکیبی یا مخلوط گازی یا گازهای میکس چه نوع گازی هستند و چه کاربردی دارند، ما در این دسته از مقالات سعی نموده ایم تا پاسخ سوالات شما را بدهیم.

گاز ترکیبی چیست؟

همانطور که از نام گازهای ترکیبی پیداست این نوع گازهای مخلوطی از چند نوع گاز می‌باشند. کاربرد گازهای ترکیبی با توجه به نیاز مشتریان و عملکرد گاز متغیر است و تنوع های گوناگون دارد.

گاز متان یک هیدروکربن از گروه آلکان ها است با فرمول شیمیایی CH4 که در آن یک اتم کربن با چهار اتم هیدروژن پیوند کوالانسی داده است. معمولا متان را جزو ساده ترین آلکان ها در نظر می‌گیرند. در حقیقت متان عضو اصلی گاز طبیعی می‌باشد یعنی درصد قابل توجهی از گاز طبیعی را گاز متان تشکیل می‌دهد. از آنجایی که متان در زمین بسیار فراوان است می‌توان از آن به عنوان یک سوخت مناسب و به صرفه یاد کرد.

گاز ترکیبی متان-سپهر گاز کاویان

نمونه ای از گازهای ترکیبی CH4

-گاز متان در بالانس هوا

-گاز اکسیژن و گاز متان در بالانس نیتروژن

-گاز دی اکسید کربن*گاز نیتروژن*گاز متان*گاز مونوکسید کربن در بالانس هیدروژن

این موارد تنها نمونه ای از گازهای ترکیبی متان تولید شده در شرکت سپهر گاز کاویان می‌باشد.

گاز های ترکیبی سری G نیز در دسته گاز ترکیبی متان قرار می‌گیرند.

گاز ترکیبی G20
100% دارای متان

گاز ترکیبیG21
87% متان،13%پروپان

گاز ترکیبی G23
92.5% متان، 7.5% نیتروژن

گاز ترکیبی G24
68% متان، 12% پروپان، 20% هیدروژن

گاز ترکیبی G30
50% نرمال بوتان،50% ایزوبوتان

گاز ترکیبی G31
100% پروپان

کاربرد متان

گاز CH4 همانند گاز ترکیبی متان کاربرد های متنوعی دارد.

یکی از کاربرد‌های متان در زمینه سوخت می‌باشد. از گاز متان در سوخت فر، آبگرمکن و سایر وسایل استفاده می‌گردد.

خرید مخلوط گازی

شما می‌توانید گاز کالیبراسیون متان مورد نظر خود را از مراکز معتبر فروش گازهای ترکیبی خریداری فرمایید اما باید در نظر داشته باشید هنگام خرید گاز کالیبراسیون توجه به پنچ نکته زیر الزامی می‌باشد زیرا این نکات به شما در انتخاب کالیبراسیون مناسب گاز کمک می‌کند:

انواع آشکارسازهای گاز، خلوص گازها و ناخالصی‌های موجود در کالیبراسیون گاز روی حساسیت سنسورهای گاز تأثیر بسزایی دارد، کیفیت گاز کالیبراسیون، سفارشی سازی گاز، ذخیره سازی و تحویل گاز.

کالیبراسیون

برخی مفاهیم در کالیبراسیون مورد استفاده قرار میگیرد که بهتر است کسانی که با گاز ترکیبی یا گاز کالیبراسیون سروکار دارند با آنها آشنا باشند.

کمیت در شیمی به چه معناست:

کمیت بک پدیده در واقع یک مشخصه و ماهیت است که بتوان آن را از لحاظ کیفی مورد بررسی قرار داد برای مثال جرم و حجم نوعی کمیت هستند.

درستی یا accuracy

برای مقایسه عدد آنالیز با عدد واقعی از کمیتی به نام درستی استفاده میکنند یعنی میزان نزدیک بودن نتیجه آنالیز به مبداء.

برای خرید گاز متان اینجا را کلیک نمایید.

قیمت مخلوط‌های گازی سری G

شرکت سپهر گاز کاویان در زمینه تولید انواع مخلوط‌های سری G )مخلوط‌های گازی گرمایشی) فعال می‌باشد.

تولید این ترکیبات گازی همراه با آنالیز گاز به وسیله دستگاه‌های دقیق و پیشرفته کروماتوگرافی به همراه سرتفیکیت معتبر می‌باشد.

تیم فنی و حرفه‌ای سپهر گاز کاویان گازهای ترکیبی سری G یا گاز کالیبراسیون G درخواستی مشتریان را به کمک گازهای خلوص بالا تولید و توسط دستگاه کروماتوگرافی گازی طی چندین مرحله آنالیز و با گواهینامه معتبر iso17025 خدمت مشتریان ارائه می‌دهد.

در این مجموعه تمامی رنگ سیلندرها بر اساس استاندارد 712 تعیین می‌شود. به همین دلیل استاندارد رنگ سیلندر تمام بدنه سیلندرهای گاز ترکیبی طوسی روشن و گلوئی بر اساس ترکیبات موجود رنگ آمیزی می‌شود.

شیر سیلندر مخلوطهای گازی سری G

در رابطه با نوع شیر سیلندر این نوع گازها باید بدانید از آنجایی که مخلوط‌های گازی سریG ، گازهای آتش‌زا می‌باشند بنابراین می‌بایست از شیر چپ گرد استفاده شود و برا اساس استاندارد، ولو DIN1 یا BS4 بر روی سیلندرها تعبیه می‌شود.

تهیه گاز ترکیبی متان از سپهر گاز کاویان.

نحوه خرید گاز ترکیبی متان و دریافت بار

در اینجا به طور کلی مراحل خرید گاز ترکیبی متان و دریافت بار را شرح می دهیم:

برای خرید گاز ترکیبی متان شما میتوانید بعد از انتخاب حجم مورد نیاز خود از طریق شماره های 02146835980 – 09128699025 با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید .

در صورت تایید کالا موارد درخواستی شما در کمترین زمان ممکن به شما مشتریان عزیز تحویل داده میشود.

برای دریافت بار میتوانید بعد از هماهنگی با باربری های معتبر سفارش خود را درب کارخانه سپهر گاز کاویان تحویل بگیرید.