سپهر گاز کاویان تولید کننده و تامین کننده گازهای خالص وترکیبی دارای گواهینامه ISO17025 و آزمایشگاه مرجع اداره استاندارد ایران می باشد.جهت خرید گازهای خالص و ترکیبی تماس بگیرید.02146835980 – 09128699025

این مجموعه تلاش نموده است تا گازهای ترکیبی با کیفیت را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد.

گاز ترکیبی چیست؟

گاز ترکیبی به مخلوطی از دو یا بیشتر گاز طبیعی یا صنعتی اطلاق می‌شود. در این ترکیبات، دو یا بیشتر از گازها با نسبت‌های مشخص به یکدیگر ترکیب می‌شوند تا ترکیبی با خواص و ویژگی‌های مورد نیاز برای استفاده در برخی برنامه‌ها و صنایع ایجاد شود.

گاز ترکیبی یا گاز میکس مخلوطی از چند گاز خالص است که برای مصارف آزمایشگاهی و صنعتی استفاده می‌شود. برخی از کاربردهای گاز ترکیبی عبارتند از:

گاز لیزر

تنفس جوشکاری

گاز ترکیبی

کالیبراسیون تجهیزات اندازه‌گیری

عکس‌برداری

معمولاً گاز ترکیبی به دو روش فشار نسبی و وزنی تهیه می‌شود، که روش وزنی دقیق‌تر است. گاز ترکیبی می‌تواند شامل ترکیبات مختلفی باشد، مانند:

گاز ترکیبی نیتریک اکسید (NO)

گاز ترکیبی هیدروکربن (C1-C7)

گاز ترکیبی کربنیک (CO2)

برای خرید گاز ترکیبی می‌توان به شرکت‌های معتبر مانند سپهر گاز کاویان و تیم مجتمع ترکیب گاز پارس مراجعه کرد. این شرکت‌ها دارای گواهینامه‌های معتبر از اداره استاندارد هستند و قادر به تولید و آزمون انواع گازهای خالص و ترکیبی هستند

گازهای ترکیبی به طور گسترده در بسیاری از صنایع و برنامه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، در صنایع پتروشیمی و شیمیایی، گازهای ترکیبی برای تولید مواد شیمیایی، سوخت‌ها و محصولات دیگر استفاده می‌شوند.

در صنعت فولاد، گازهای ترکیبی در فرآیندهای جوشکاری و ریخته‌گری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همچنین، در حوزه پزشکی، گازهای ترکیبی مانند مخلوط‌های اکسیژن و نیتروژن برای تأمین نیازهای تنفسی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استفاده می‌شوند.

ترکیبات گاز ترکیبی می‌توانند با تنظیم نسبت‌های مختلف بین گازها، خواص متنوعی داشته باشند. به عنوان مثال، مخلوط‌های گازی با نسبت مشخص از اکسیژن و هلیوم می‌توانند در تجهیزات تنفسی به منظور کنترل و تسهیل تنفس برای فردی که به دلایلی نمی‌تواند از هوای طبیعی استفاده کند، استفاده شوند.

گازهای ترکیبی باید به طور دقیق ترکیب و تولید شوند تا بتوانند نیازهای خاص هر برنامه را برآورده کنند. همچنین، استانداردها و مقررات مربوط به هر صنعت یا برنامه، باید در تولید و استفاده از گازهای ترکیبی رعایت شوند.

گاز ترکیبی - سپهر گاز کاویان

گاز کالیبراسیون به چه گازی گفته میشود؟

گاز کالیبراسیون یک نمونه گازی است که برای کالیبره کردن و اعتبارسنجی دستگاه‌ها و تجهیزات اندازه‌گیری مورد استفاده قرار می‌گیرد. هدف اصلی استفاده از گاز کالیبراسیون، تنظیم و تأیید صحت و دقت دستگاه‌ها در اندازه‌گیری و اعتماد به نتایج آن‌ها است.

دستگاه‌های اندازه‌گیری در طول زمان ممکن است دچار خطا یا انحراف در اندازه‌گیری شوند. برای رفع این مشکل و اطمینان از دقت و صحت دستگاه، انجام کالیبراسیون ضروری است. در این فرآیند، گاز کالیبراسیون به عنوان یک ماده استاندارد مورد استفاده قرار می‌گیرد تا دستگاه را به یک مقیاس مشخص و دقیق تنظیم کند.

گاز کالیبراسیون باید دارای ترکیبات مشخص و دقیق باشد که با دستگاه‌ها و تجهیزات اندازه‌گیری مورد استفاده همخوانی داشته باشد. علاوه بر این، مقادیر مشخص و معیاری برای گاز کالیبراسیون تعیین می‌شود تا به عنوان نقطه مرجع برای کالیبره کردن دستگاه‌ها و اعتبارسنجی آن‌ها استفاده شود.

استفاده از گاز کالیبراسیون به عنوان یک استاندارد کالیبراسیون، به ما امکان می‌دهد تا دستگاه‌ها را به یک مقیاس دقیق و قابل اعتماد تنظیم کرده و صحت نتایج اندازه‌گیری را تضمین کنیم. همچنین، این فرآیند به ما امکان می‌دهد تا به طور دوره‌ای دستگاه‌ها را مورد بازبینی و تنظیم دقیق قرار دهیم تا به عمل کرد بهینه و دقیق تر برسند.

خرید گاز ترکیبی کالیبراسیون

مخلوط گازی کالیبراسیون یک مخلوط ترکیبی از گازها است که برای کالیبره کردن و اعتبارسنجی دستگاه‌ها و تجهیزات اندازه‌گیری استفاده می‌شود. این مخلوط گازی شامل ترکیبات مشخصی است که بر اساس نوع دستگاه و اندازه‌گیری مورد نیاز تعیین می‌شود.

مخلوط گازی کالیبراسیون معمولاً شامل یک ترکیب از گازهای استاندارد و دقیق است که به طور معمول به صورت دقیق تولید و گواهی شده است. این گازها می‌توانند شامل ترکیبات هیدروکربنی مثل متان، اتان، پروپان، بوتان و هگزان، گازهای اکسید کربن، اکسیژن، نیتروژن، هیدروژن و دیگر گازهای مورد نیاز باشند.

ترکیب دقیق و مقادیر گازها در مخلوط کالیبراسیون به ویژگی‌های خاص دستگاه و نوع اندازه‌گیری مرتبط با آن بستگی دارد. به عنوان مثال، در صنعت آب و فاضلاب، مخلوط گازی کالیبراسیون ممکن است شامل گازهای هیدروژن سولفید، آمونیاک، متان و گازهای دیگر باشد که برای کالیبره کردن سنسورها و تجهیزات مرتبط با کنترل کیفیت آب استفاده می‌شود.

مهمترین نکته در مخلوط گازی کالیبراسیون، دقت و صحت ترکیب و مقادیر گازهای موجود در آن است. این مخلوط باید به طور دقیق و مشخص تولید شده و دارای گواهی کالیبراسیون معتبر باشد. تأمین این مخلوط گازی می‌تواند توسط شرکت سپهر گاز کاویان که یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه کالیبراسیون و اندازه‌گیری است، انجام شود.

www.kaviangas.com