ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

شرکت سپهرگازکاویان ارائه دهنده و تولید کننده انواع گازهای ترکیبی از جمله گاز ترکیبی متان می‌باشد. در این راستا تلاش شده است تا مطالبی در رابطه با مخلوط گازی متان و کاربردهای این ترکیب گازی در اختیار شما قرار گیرد.

گاز ترکیبی متان:

شاید برای بسیاری از شما این سوال ایجاد شود که گاز ترکیبی یا مخلوط گازی یا گازهای میکس چه نوع گازی هستند و چه کاربردی دارند، ما در این دسته از مقالات سعی نموده ایم تا پاسخ سوالات شما را بدهیم.

گاز ترکیبی چیست؟

همانطور که از نام گازهای ترکیبی پیداست این نوع گازهای مخلوطی از چند نوع گاز می‌باشند. کاربرد گازهای ترکیبی با توجه به نیاز مشتریان و عملکرد گاز متغیر است و تنوع های گوناگون دارد.

متان:

گاز متان یک هیدروکربن از گروه آلکان ها است با فرمول شیمیایی CH4 که در آن یک اتم کربن با چهار اتم هیدروژن پیوند کوالانسی داده است. معمولا متان را جزو ساده ترین آلکان ها در نظر می‌گیرند. در حقیقت متان عضو اصلی گاز طبیعی می‌باشد یعنی درصد قابل توجهی از گاز طبیعی را گاز متان تشکیل می‌دهد. از آنجایی که متان در زمین بسیار فراوان است می‌توان از آن به عنوان یک سوخت مناسب و به صرفه یاد کرد.

گاز کالیبراسیون:

نمونه ای از گازهای ترکیبی متان:

گاز متان در بالانس هوا

گاز اکسیژن و گاز متان در بالانس نیتروژن

گاز دی اکسید کربن*گاز نیتروژن*گاز متان*گاز مونوکسید کربن در بالانس هیدروژن

این موارد تنها نمونه ای از گازهای ترکیبی متان تولید شده در شرکت سپهرگازکاویان می‌باشد.

گاز های ترکیبی سری G نیز در دسته گاز ترکیبی متان قرار می‌گیرند.

گاز ترکیبی G20:

100% دارای متان

گاز ترکیبیG21:

87% متان،13%پروپان

گاز ترکیبی G23:

92.5% متان، 7.5% نیتروژن

گاز ترکیبی G24:

68% متان، 12% پروپان، 20% هیدروژن

گاز ترکیبی G30:

50% نرمال بوتان،50% ایزوبوتان

گاز ترکیبی G31:

100% پروپان

کاربرد متان:

گاز متان همانند گاز ترکیبی متان کاربرد های متنوعی دارد.

یکی از کاربرد‌های متان در زمینه سوخت می‌باشد. از گاز متان در سوخت فر، آبگرمکن و سایر وسایل استفاده می‌گردد.

خرید مخلوط گازی متان:

شما می‌توانید گاز کالیبراسیون متان مورد نظر خود را از مراکز معتبر فروش گازهای ترکیبی خریداری فرمایید اما باید در نظر داشته باشید هنگام خرید گاز کالیبراسیون توجه به پنچ نکته زیر الزامی می‌باشد زیرا این نکات به شما در انتخاب کالیبراسیون مناسب گاز کمک می‌کند:

انواع آشکارسازهای گاز، خلوص گازها و ناخالصی‌های موجود در کالیبراسیون گاز روی حساسیت سنسورهای گاز تأثیر بسزایی دارد، کیفیت گاز کالیبراسیون، سفارشی سازی گاز، ذخیره سازی و تحویل گاز.

کالیبراسیون:

برخی مفاهیم در کالیبراسیون مورد استفاده قرار میگیرد که بهتر است کسانی که با گاز ترکیبی یا گاز کالیبراسیون سروکار دارند با آنها آشنا باشند.

کمیت در شیمی به چه معناست:

کمیت بک پدیده در واقع یک مشخصه و ماهیت است که بتوان آن را از لحاظ کیفی مورد بررسی قرار داد برای مثال جرم و حجم نوعی کمیت هستند.

درستی یا accuracy:

برای مقایسه عدد آنالیز با عدد واقعی از کمیتی به نام درستی استفاده میکنند یعنی میزان نزدیک بودن نتیجه آنالیز به مبداء.