ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

گاز ترکیبی مرکاپتان:

گازهای ترکیبی در صنعت بسیار پرکاربردند حتی در آزمایشگاه‌ها نیز برای اهداف گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. لذا تصمیم گرفتیم برای برطرف نمودن سوالات شما اطلاعاتی درباره گازهای ترکیبی و گاز کالیبراسیون و کاربردهای آنها در صنایع مقاله‌ای تهیه نماییم.

گاز کالیبراسیون چیست؟

گاز کالیبراسیون می‌تواند دو جزئی و یا بیشتر (30 جزئی) باشد که بسته به نوع کاربرد و هدفی که دارند این اجزا و مقدار هر کدام از اجزا که گازهای خالص هستند نیز با یکدیگر متفاوت است. گازهای خالص با نسبت های معین و تعیین شده ای و با دقت بالا با هم مخلوط می‌شوند به همین دلیل است که از گاز مخلوط بعنوان گاز مرجع در کالیبراسیون در دستگاه‌های کروماتوگرافی و کوانتومتر، لیزرها و آنالایزرها استفاده می‌گردد.

مرکاپتان:

ترکیبات مرکاپتانی را بر اساس تعداد کربن‌های متصل به زنجیره هیدروکربنی از C1 تا C4 و یا بالاتر دسته بندی می‌کنند. به همین دلیل مرکاپتان‌ها از سبک تا سنگین طبقه بندی می‌شوند. مرکاپتان‌ها دارای مشخصات ویژه ای هستند از جمله بوی بسیار زننده و نامطبوعی دارند در ضمن مرکاپتان‌ها خورنده هستند و خاصیت سمی برای جانداران دارند.

گاز ترکیبی:

نمونه از گاز ترکیبی مرکاپتان تولید شده توسط شرکت سپهرگازکاویان:

گاز سولفید هیدروژن*متیل مرکاپتان*اتیل مرکاپتان*دی متیل مرکاپتان*پروپیل مرکاپتان*بوتیل مرکاپتان در بالانس گاز متان

خرید گاز کالیبراسیون مرکاپتان:

همانطور که می‌دانید انجام کارهای علمی و پژوهشی نیازمند دقت در اندازه گیری توسط دستگاه می‌باشند. اگر دستگاه‌هایی که باید با گاز کالیبراسیون مورد واسنجی قرار بگیرند از دقت کافی برخوردار نباشند نتایج بسیاری از پژوهش‌های علمی که اتفاقاً از ارزش حیاتی بالایی برخوردار هستند دیگر قابل اطمینان نخواهد بود. بنابراین بسیار مهم است که شما گاز کالیبراسیون مرکاپتان موردنیاز خود را از چه مرکزی خریداری می‌کنید و تمامی گازهایی که به فروش می‌رسند باید دارای گواهینامه و سرتیفیکیت معتبر باشند.