امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

سپهرگازکاویان تولید کننده انواع گازهای ترکیبی از جمله گازترکیبی اکسیژن می‌باشد در اینجا نمونه‌هایی از گازترکیبی اکسیژن تولید شده توسط این مجموعه آورده شده است.

گاز ترکیبی اکسیژن:

گازهای ترکیبی و مخلوط های گازی کاربردهای فراوانی در صنعت و آزمایشگاه ها دارند لذا تصمیم گرفتیم در این مقاله اطلاعاتی درباره گاز ترکیبی اکسیژن و کاربردهای فراوان آن سخن بگوییم.

گاز رفرنس چیست؟

گاز رفرنس که به آن گاز کالیبراسیون، مخلوط گازی، گاز ترکیبی، گاز مرکب و گاز مرجع نیز می‌گویند به عنوان گازی برای استاندارد مقایسه ای در آشکارسازها و دستگاه های آنالایزر و کروماتوگرافی استفاده می‌گردد. گاز کالیبراسیون به شکل یک گاز می‌باشد مانند گاز کالیبراسیون صفر، گاز کالیبراسیون اسپن در ضمن باید درصد هر کدام از گازهای خالص دقیق مشخص شود.

اکسیژن:

گاز اکسیژن که در انگلیسی به آن Oxygen می‌گویند دارای نماد شیمیایی O است این عنصر در گروه ششم جدول تناوبی یافت می‌شود و عدد اتمی آن 8 است. اکسیژن در خانواده عناصر کالکوژن ها قرار دارد. همانطور که گفته شد گاز اکسیژن در گروه ششم یا شانزدهم جدول تناوبی جای دارد. اکسیژن یک نافلز است که واکنش پذیری بالایی دارد و باعث اکسید شدن عناصر دیگر و ترکیبات در واکنش های اکسایش می‌گردد. می‌توان گفت اکسیژن از نظر جرم بعد از هیدروژن و هلیوم قرار می‌گیرد. در شرایط استاندارد وقتی دما و فشار استاندارد است معمولا دو اتم اکسیژن با یکدیگر ترکیب شده و ملکول اکسیژن را تولید می‌کنند.

گاز کالیبراسیون:

نمونه ای از گاز ترکیبی اکسیژن:

گاز اکسیژن در بالانس نیتروژن

گاز اکسیژن در بالانس هلیوم

نیتروژن*گاز اکسیژن*دی اکسید کربن*مونوکسید کربن*گاز سولفید هیدروژن در بالانس هلیوم

این موارد تنها نمونه هایی از گاز ترکیبی اکسیژن تولید شده در شرکت سپهرگازکاویان می‌باشد.

اکسیژن یک گاز بی رنگ، بی بو است که دارای فرمول شیمیایی O2 است حدودا 21% از اتمسفر شامل گاز اکسیژن است. اگر بخواهیم فرمول شیمیایی ترکیبات موجود در زمین را بررسی کنیم تقریبا در نیمی از عناصر سازنده پوسته زمین اکسیژن وجود دارد.

خرید گاز کالیبراسیون اکسیژن:

 گاز کالیبراسیون اکسیژن را می‌توانید از مراکز معتبری که دارای گواهینامه از اداره استاندارد و تاییدیه صلاحیت هستند خریداری نمائید. برای خرید گاز کالیبراسیون اکسیژن باید به نکاتی دقت داشته باشید از جمله سیلندری که گاز ترکیبی اکسیژن در آن ذخیره شده است حتما باید دارای سال ساخت و فشار کاری و فشار تست باشد اگر سیلندر اکسیژن تست شده باشد حتما تاریخ تست نیز باید نوشته شود.

مخلوط گازی تنفسی

برای خرید انواع مخلوط های گازی و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

این نوع مخلوط گازی  از عناصری تشکیل شده است که برای تنفس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یکی از شناخته شده ترین و طبیعی ترین گازهای تنفسی هوا می‌باشد.

گفتنی است علاوه بر هوا ترکیبات گازی  دیگری  و یا حتی گازهای خالص دیگری وجود دارند که در ابزارهای کمک تنفسی، غواصی، فضا و موارد دیگر، کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جز اصلی مخلوط های تنفسی را اکسیژن تشکیل می‌دهد مگر در مخلوط های تنفسی که برای بیهوشی استفاده می شوند.

در این مخلوط های گازی، گازهای دیگر را به اکسیژن اضافه می‌کنند تا رقیق سازی شده  و به غلظت مطلوب برسد به همین دلیل  در برخی از موارد آن‌ها را به عنوان گازهای رقیق کننده می‌نامند.

برخی از کاربرد گازهای تنفسی استفاده از آن برای بهبود عملکرد هوا، کاهش خطر بیماری‌های فشاری در ریه، کاهش خواب آلودگی ناشی از غلظت بالای نیتروژن و امنیت غواصی در عمق زیاد می‌باشد.